Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Yaşadığımız bölgede tuvalet tıkanıklığı açma konusunda bilgi sahibi olmamız gerekir ki bu konuda en önemli rolü de oynamaktadır. Evinizdeki veya işyerinizdeki borular yanlış takılırsa, kötü kokulardan, tıkanmış tuvaletlerden ve sızıntılardan etkilenebilirsiniz. Bu nedenler, kurulumunuzun iyi olmadığını gösterir. Sifonlu tuvalet bazen sizi zorlayabilir, bu durumda bir tesisatçı çağırmak daha iyidir. Tr su tesisat son teknoloji tıkanıklık açma ve kameralı cihazlarla İstanbul geneli 7/24 tıkalı gider açma hizmeti vermekte, firmamızla hemen iletişime geçebilir aynı gün acil servis talebi oluşturabilirsiniz.

 

 

Tuvalet Tıkanıklığı Nedenleri

 

Tuvalet tıkandı gibi cümlelerden siz de bıktıysanız öncelikle tuvaletlerin çıkışının geri tepme önleme işlevi ile donatıldığını bilmelisiniz. Bu mekanizma genellikle alaturka tuvaletlerinde bulunur ve tuvalette belirli bir miktar su bulundurarak kokuların ve böceklerin kanalizasyondan kaçmasını engeller. Genellikle makineye bağlı olarak tuvalet açma işlemlerinin çeşitli zorlukları vardır. Böyle zorluğu olan tuvalet tıkanıklığı açma ihtiyacı hissedildiği durumlarda robotlar tuvaletlerde genellikle delik açmak için kullanılır. Bodur bir tuvalette basınç uygulamak için pompa kullanılırsa tıkanma giderilebilir ancak maalesef klozetli tuvalette bu mümkün değildir.

 

Hangi Maddeler Tuvaleti Tıkar?

 

Suda erimeyen tuvalet tıkanıklığına neden olan tuvalet kağıtları tuvalet tıkanması sorununa yol açar. Alaturkaya olsun klozete olsun atılan büyük cisimlerin size tuvalet tıkandı dedirtmesi çok olası bir durumdur. Bu yüzden büyük cisimler konusunda da dikkat edilmesi gerekir. Bazı bezler ve tuvalet giderinin eğimli olmaması da sizi bazı yollar aramak zorunda bırakabilir.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yolları

 

Tuvalet tıkanması karşılaşabileceğiniz en kötü şeylerden biridir ve bu tamamen endişe vericidir. Özellikle tuvalet gibi drenaj cihazlarının tıkanması çok kötü sonuçlara neden olabilir. Belirtmek istediğimiz, dışarıdan bakıldığında tuvaleti açıp tıkamanın kolay göründüğü, maalesef bu basit bir iş değildir ve bunun için profesyonellere ihtiyaç duyulabilir.

 

Yanlış adımlar atmanız kurulum koşullarını bozabilir ve maliyetleri artırabilir. En iyisi bir tuvalet açma uzmanına danışmaktır. Bir uzmana danışmadan sorunsuz bir süreci tamamlamadaki başarınız tamamen şansa bağlıdır. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi de bal peteği temizliği ve su kaçağı tespiti gibi profesyonel bir ekibin gerçekleştirmesi gereken prosedürlerdir. Bu adımları uzmanlar tarafından gerçekleştirerek daha rahat ve bilinçli kullanım sağlayabilir, kendinizi daha rahat hissedersiniz. Bu durumda uzmanlarımız ve en son teknolojik ekipmanların yardımıyla, yanlışlıkla başınız derde girmeden kısa sürede beladan kurtulabilirsiniz.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

 

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorunun en net cevabı, özel şartlar altında gün içerisinde bir uzman yardımı ile bu sorunu hemen çözebileceğinizdir. Motor sistemi yardımıyla tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır diyorsanız bu sorunun cevabını da uzmanlardan öğrenebilir ya da işi direkt uzmanına bırakarak bu problemden sorunsuzca kurtulabilirsiniz.

Tıkanma sorunu olan ailelerimizde tuvalet tıkanıklığı açma işlemi de korkunç bir rüya haline gelmektedir ve bunu takip eden birçok sorun bulunur. Normal şartlar altında sizi tıkalı tuvalet açma işlemine itecek nedenlerin beraberinde getirdiği pislik ve koku evimizin her yerine taşar. Buradaki kirleri de temizlerken kokuyu temizlemek zordur. Bu nedenle bazen tıkalı tuvaletlere karşı önleyici tedbirler almalıyız. İçine yabancı cisimler atmaktan kaçınmalı ve bol su ile de durulamalısınız. Tuvaletin tıkanması bazen boru hattındaki nesnelerin tıkanmasından, bazen de kurulum sırasında oluşabilecek sorunlardan kaynaklanmaktadır. Bazen kalıcı bir çözüm elde etmek için kurulumu değiştirmeniz gerekebilir.

 

Tıkalı Tuvaletleri Hemen Açmak Sağlık Açısından Önemlidir

 

Tuvaletiniz tıkalıysa, tıkalı tuvalet açma işlemini hemen ve acil bir müdahale ile gerçekleştirmek sağlığınız için çok önemlidir. Peki tıkalı bir tuvalet nasıl açılır? Bu işi tecrübeli birine vermek en iyisidir. Çünkü profesyonel olmayan müdahalelerden sonra kurulum sürecinde ciddi hasarlar meydana gelebilir ve durum çözülemez hale gelebilir. Daha da kötüsü, boruları tamir etmeye çalışırken, duvarlar ve zeminler gibi boruların geçtiği alanlar kırılabilir ve çarpabilir ve bu borularla uğraşmanız gerekebilir. Bu maddi kayıplara neden olur ve zamanınızı boşa harcar. Bu nedenle, profesyoneller tarafından yapılan doğru müdahale size büyük faydalar sağlayacaktır. Yetkili bir kişi, tıkanan tuvaleti kısa sürede devreye almak için gerekli ekipmanı kullanabilir. Kısacası bu işlemler nerede yapılırsa yapılsın bu cihazlar evinize veya işyerinize zarar vermeden bölgeyi tamir etmenizi sağlar.

 

Tuvaleti Kırmadan Açma

 

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna cevap ararken, boru hattının karo yüzeyinin kırıldığını ve ardından su arıtma boru hattının bu işlemden zarar gördüğünü düşünerek ne kadar ciddi bir problem olacağının farkına varmalısınız. Bu problem çok büyüyecek. Bu durumda sadece atık su boru hattına müdahale etmek değil, aynı zamanda su ekipmanını temizlemek de gereklidir. Bu, maddi kayıplara neden olacaktır ve birkaç gün sürebilir. Bu durumlardan hiçbiriyle karşılaşmadan tuvalet bloğu kırılmadan nasıl açılır öğrenmek için bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

İlgili Aramalar;
 • Alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım?
 • Tuvaletim tıkandı nasıl açabilirim?
 • Tuvalete bez kaçtı ne yapmalıyım?
 • Lavabo aç tuvaleti açar mı?
 • Musluk tıkanıklığı nasıl açılır?
 • Tuvalet tıkanıklığı evde nasıl yapılır?
 • Tıkalı boruyu ne açar?
 • Tuvalet tıkanması neden olur?
 • Tuvalet tıkanıklığı açma ne kadar?
 • Tuvalet tıkandı su gitmiyor ne yapmalıyım?
 • Apartmanda tuvalet tıkanması
 • Tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı 
 • Normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?
 • Wc tıkanıklığı açma belediye
 • Tıkanan tuvalet nasıl açılır kadınlar kulübü

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara: 0532 513 04 70