Su Tesisatçısı

Tıkanıklık Açma

Su Tesisatçısı

 Su tesisatçısı, su kaynağından temiz suyun ev veya işyerinde kullanıcıya aktarılması sürecinde kullanılan çeşitli boru ve yardımcı malzemelerin kurulumunu en başından yapan kişiler veya meydana gelen problemleri çözen kişilere denir. Su tesisatçı, evinizdeki sıhhi tesisat ile ilgili tüm sorunları kısa sürede çözebilen ve profesyonel hizmet veren kişidir.

Sıhhi su tesisatçı dediğimiz profesyoneller evimizin en önemli alanlarıyla ilgilenenler olabilir, çünkü borularımız damarlarımız kadar bizim için hayati önem taşıyor ve herhangi bir soruna örneğin su tesisat tamiri gerektiği durumda müdahale etmek ne kadar zor. Bu nedenle ev alırken, alacağınız ev düşük fiyatından dolayı alt kattaki daireye sızıyorsa ya da yakın gelecekte başınızı belaya sokacak şekilde yapmanız mümkünse bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

 

Su Tesisatçısının Yaptığı İşler

 

Su tesisatı yenileme tesisatçılar için en yaygın iştir, ancak başka ne yapabilirler? Örneğin, su sayaçları genellikle çok önemli ve ciddi bir konu olan ısıtma ekipmanını değiştirir. Ülkemizin pek çok yerinde kış çok soğuk olduğu ve gün içinde sıklıkla sıcak suya ihtiyaç duyduğumuz için tesisatçıların doğru şekilde kurması çok önemlidir çünkü sıcak ve soğuk su yanlış takıldıktan sonra her seferinde ısıyı beklersiniz bu da sadece her seferinde gereksiz suyu boşaltmanıza neden olur. Benzer şekilde, ısıtma borularının yanlış montajı kazanın motorunu gereksiz yere zorlayacak, su tesisat tamiri gerektirecek ve ek maliyetlere neden olacaktır. Sıhhi su tesisatçı, lavabo bileşenleri, tuvalet bileşenleri, musluk değişimi, atık su, drenaj cihazı değişimi ve Alaturka tuvalet taşı değişimi gibi birçok şeyi kurarlar.

 

Acil Su Tesisatçısı

 

 Acil su tesisatçı, adından da anlaşılacağı üzere acil durumlar içindir ki bilindiği gibi boru hatları dediğimiz şey acil durumları içerir. Bir su borusu patlarsa, acil önlemler alınmazsa su basmasına neden olabilir. Gaz kaçağı olması durumunda ölümcül bir kazaya neden olabilir. Bu durumda acil su tesisatçı devreye girmelidir ve bunun önemi belirttiğimiz gibi hayati önem taşımaktadır.

 

Su Tesisatçısı Hangi İşleri Yapar?

 

Su tesisatçısı uzmanlığı, matematik, plan okuma, sıhhi tesisat özellikleri ve su dağıtımı dahil olmak üzere genellikle sıhhi tesisatın ötesine geçer. Kırık borular veya tıkalı kanalizasyonlar gibi acil durumların üstesinden gelebilir ve yeni tesisat sistemlerinden yedek musluklara kadar her şeyi kurabilir ve koruyabilirler. Tesisatçılar bunlara ek olarak küvet ve duşun nasıl kurulacağını bildiği gibi tuvaletin de nasıl kurulacağını bilmektedirler. Tesisatçılar mesken veya ticari alanlarda çalışabilir, bazen inşaat sırasında sıhhi tesisat sistemleri tasarlayabilir ve döşeyebilirler.

 

Tesisatçılar Tıkanıklık Açar Mı?

Su tesisatçı dediğimiz uzman kişiler, tuvaletler, banyolar ve mutfak drenaj sistemlerindeki olası tüm tıkanma sorunlarını evin herhangi bir yerine zarar vermeden çözebilirler, bu nedenle uzmanları bilgilendirmeli ve sorunun tekrar oluşmaması için pratik bilgiler verilmelidir. Kullanılan teknik yöntemleri kullanarak evinizde tıkanıklık sorunu yokmuş gibi bir ortam sağlayabilirsiniz. Kesintisiz tarama hizmeti sayesinde evinizde tek tek toz partiküllerinin oluşmasına neden olmadan çözüm sağlanır.

 

Su Tesisat Kaçağı Bulma

 

Birçok insan evde karşılaştıkları su sızıntılarının ve sızıntılarının farkında değildir ve yüksek su faturaları ödemeye devam etmek zorundadır. Bu noktada, ilgili tesisatçılar, su sızıntısından şüphelenenlerin mekandaki sorunu belirlemesine yardımcı olacaktır. Mümkün olduğunca onarma yaparak masraftan kurtarmak isteseler de bazı durumlarda su tesisatı yenileme gerekebilir. Kameralar, ses ekipmanları ve tesisatçılardan gelen su sızıntıları, size su kaçağı tespit hizmetleri sunarak yüksek su faturaları ödemenizi önleyebilir.

Tesisat Tamirleri

 

Tesisatçılar için en yaygın hizmet, boruların kırılması, kırılması veya eskimesi nedeniyle boruları değiştirme ihtiyacıdır. Tecrübeli su tesisat tamiri yapan uzman kişiler sayesinde evinize herhangi bir zarar vermeden boru değiştirme hizmetini kısa sürede çözebilirsiniz.

 

Su Tesisatçısı Küvet ve Jakuzi Montajı Yapar Mı?

 

Usta su tesisatçısı küvet / jakuzi monte eder. Usta tesisatçı duş tekneleri, küvetler ve masajlı küvetler gibi projelerin montajını gerçekleştirir. Tesisatçı, su sızıntısını önlemek için suyu monte etmekle kalmaz, aynı zamanda söküp onarır.

 

Su Tesisatçısı Lavabo ve Klozet Montajı Yapar Mı?

 

 Usta tesisatçı lavabo montajı yapabilir. Usta tesisatçı ayrıca lavabo, sıhhi tesisat, tuvalet ve tuvaletleri ve diğer aksesuarları da monte eder. Kullanım veya tadilat durumunda demontaj, onarım ve montaj işleri bir tesisatçı tarafından yapılır.

 

Tr Su Tesisat Hizmeti

 

su kaçağı belirtileri her zaman acil olarak ele alınmalıdır. En küçük su veya tıkanıklık kaçağı ciddi sorunlar çıkarabilir. En azından evinizde veya iş yerinizde erken müdahaleyle, fahiş bir onarımdan kurtulabilir, yüksek düzeyde su faturası gelmesini engelleyebilirsiniz. tr su tesisatçısı firması ile uygun fiyatlı hizmet, kaliteli malzeme ve onarım yöntemleri ve lisanslı, ustalık belgeli teknisyenlerimizin uzman tavsiyesi ve işçilik hizmetini alırsınız. İstanbul genelinde ev ve işletme sahiplerine hizmet vermekteyiz. Tıkanıklık ve su kaçağı tespit ve onarım hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya fiyat teklifi  için (0531) 207 73 73 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Esenler Birlik Mahallesi Su Tesisatçısı

Tıkanıklık Açma

Esenler birlik mahallesi su tesisatçısı, sızan bir boru ya da musluk, paranızın evden dışarı akacağı manasına gelir. su tesisat konusunda bilginiz olmasa bile, yapmanız gereken bazı müdahalelerle olası su kaybının önüne geçebilir su tesisatçı hizmeti alabilirsiniz. Fakat bugün ufak bir su tesisat sızıntısı giderilmezse, daha sonra size daha pahalıya mal olacak su tesisat tamiri ve onarımlarına dönüşebilir, aynı zamanda siz ve aileniz için de güvensiz olabilir.

Mobil Servis: 0531 207 73 73         

 

Tr su tesisat firması, sertifikalı, nitelikli ve itimat edilir lisanslı tesisatçılar tarafından daire ve işyerleri için kaliteli sıhhi su tesisat hizmetleri sunmaktadır. Artık sızdıran bir musluk ya da yeni bir duş montajı gibi her türlü mesele ya da ihtiyaç amacıyla esenler birlik mahallesi semtinde profesyonel sıhhi su tesisat hizmetleri alabilirsiniz.

Esenler Birlik Mahallesi Su Tesisatçısı

Esenler birlik mahallesi su tesisatçısı, Ev için su tesisatı söz konusu olduğunda, hiçbir şeyi hafife alamazsınız. Bugünkü küçük bir su kaçağı sorunu, yarın bir boru patlamasına ve temiz akan su kaynağınızın durmasına neden olabilir. Kontrolü sağlanmış sağlam kullanışlı atık su gideri ve su tesisatı, temel sıhhi su tesisatının kullanımını rahatlıkla tadını çıkarmanızı sağlar.

 

Aynı zamanda daha fazla enerji tasarrufu ve doğru bir su faturası sağlar. Mutfakta, banyoda ve hatta bahçede bir su tesisatı sorununuz olsa da, doğru yardımı ve doğru zamanı almak size içme suyu, sıcak banyolar ve gelişen bir bahçe sağlar. Sıhhi su tesisat ve sanitasyon sistemlerimiz temiz su sağlamaya ve ayrıca atıkları gidermeye yardımcı olur. Böylece nüfusu bulaşıcı hastalıklardan korurlar.

Su Tesisatçı Esenler Birlik Mahallesi

Su tesisatçısı esenler birlik mahallesi hizmeti veren firmamız tüm sıhhi su tesisat sorunlarına kalıcı çözümler sunmakta, Klozet, Tuvalet, Mutfak, Pimaş tıkanıklığına esenler birlik mahallesi ve tüm bölgelerine uzman kadromuzla ayrıca son teknoloji su kaçağı tespiti, robotla tıkanıklık açma ve su tesisat tadilat onarım hizmeti vermekteyiz. Her biri bölümünde uzman olan personelimiz siz müşterilerimizin yaşadığı tüm su tesisatı arızalarına çözümler sunmakta. Uzun vakittir su tesisatı pazarında aktif olarak hizmet sağlayan firmamız müşteri memnuniyetini benimsemiş güler yüzlü hizmetiyle güven duyabileceğiniz tesisat firmasıdır.

Esenler Birlik Mahallesi Su Tesisat Kaçağı Tespiti

Esenler su kaçağı tespit Tr tesisat, İstanbul esenler ilçesinde  kapsamlı en son teknoloji cihazlarla su kaçağı tespiti su tesisatı ve su tesisat kaçak onarım hizmeti sağlar. Su sızıntıları her zaman gözle görünür değildir. Genellikle duvarlarda veya zemin altlarında görünmekte küf ve ahşap çürümesi gibi daha ciddi sorunlar gelişene kadar süreklilik gösterirler. Bu nedenle, kaçak su tespiti esenler servisi bir sızıntının en küçük belirtisi olduğunda uzman ekibimizden destek alabilir ve tesisat hattınızdaki su kaçağı sorununu noktasal tespit ve tamir işlemi yaptırarak erken müdahaleyle konutunuzda olası küflenme veya beton yapınızı ciddi zararlardan korumuş olursunuz.

Esenler Birlik Mahallesi Su Tesisatçısı Hizmeti Alın!

Esenler su kaçağı belirtileri her zaman acil olarak ele alınmalıdır. En küçük su veya tıkanıklık kaçağı ciddi sorunlar çıkarabilir. En azından evinizde veya iş yerinizde erken müdahaleyle, fahiş bir onarımdan kurtulabilir, yüksek düzeyde su faturası gelmesini engelleyebilirsiniz. Esenler birlik mahallesi su tesisatçısı firması ile uygun fiyatlı hizmet, kaliteli malzeme ve onarım yöntemleri ve lisanslı, ustalık belgeli teknisyenlerimizin uzman tavsiyesi ve işçilik hizmetini alırsınız. Esenler ilçesi genelinde ev ve işletme sahiplerine hizmet vermekteyiz. Tıkanıklık ve su kaçağı tespit ve onarım hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya randevu talebi vermek için (0531) 207 73 73 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mobil Servis: 0531 207 73 73

Esenler Tuvalet Tıkanıklığı Nedenleri?

Esener‘de ev ya da ofislerdeki tuvaletlerin yanlış kullanımından tutun da tesisatın yanlış bağlanmasına kadar, tuvalet tıkanıklığının birçok farklı sebebi olabilir. Tıkanmış klozete neden olan sebepleri sıralamak gerekirse, klozet ve tuvaletin içerisine peçete, oyuncaklar ve sağlıklı petler hatta saç kalıntıları atıklardır. Tuvalet içerisine atılan birçok tuvalet kâğıdı suyun içerisinde eriyemez ve boruların içerisinde birikir dolayısıyla tuvalet tıkanmasına neden olur.

Ayrıca klozetin içerisine atılan saçlar atık su tesisatında eğimi verilmemişse içerisinde birikerek ve tuvaletin tıkanmasına neden olur. Esenler tuvalet tıkanıklığının en önemli nedeni, tesisatın yanlış döşenmiş olmasından kaynaklıdır. Tuvaletin gider borusunun yanlış bağlanmış olması ya da eğiminin yetersiz olması, gider atık suyunun akamamasına neden olacaktır.

Ev, ofis ya da konut fark olmaksızın esenler klozet tıkanıklığı açma problemi oluşmuşsa, tıkanan tuvalet kesinlikle kullanıma kapatılması gerekmektedir. Tuvaletteki tıkanıklık devam ettiği sürece tavsiyemiz kullanılmamalıdır. Ayrıca tuvaletin taşmasını önlemek için de çeşitli önlemler ve pratik yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu önlemlerden kolay olanı sizin de evde kolaylıkla yapabileceğiniz, klozet kapağını kapatıp su sayaç vanasını kapatmak olacaktır. Klozetin yan kısmında bulunan taharet musluklarını kapayarak tıkanmış tuvaletin taşmasını engelleyebilirsiniz.

Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

Tıkanıklık Açma

Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

 

Petek temizliği ve kombi bakımı yapmaya bir çoğumuzun ihtiyacı olmuştur çünkü petekler hayatımızın artık vazgeçilmezi haline geldiler. Doğalgaz, hayatımızda en çok kullanılan ısıtma yöntemidir. Doğalgaz ile ısıtmak için doğalgaz la çalışan kombi ve petek mevcuttur. Ancak bu doğalgaz peteklerinin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Doğalgaz, özellikle ısıtma yöntemi olarak kendini gösteren bir yöntemdir. Son yıllarda yaygın olarak kullanılan doğalgaz petek temizleme, iç ve dış temizlik gerektiren yerlerdir. Eski doğalgaz çekirdeğinin temizlenmesi açısından eski dönemde fırının yanma durumunu arttırmak için doğalgaz çekirdeğinin temizlenmesi, fırın borusu ve bacasının temizlenmesi gibi çok önemlidir. Konunun bu kadar önemli olması da petek temizliği kombi bakımı nasıl yapılır sorusuna doğru bir cevabımızın olmasını da zorunlu kılmaktadır.

 

Peteğin Dışı Nasıl Temizlenmelidir?

 

Petek temizleme için birçok yol mevcuttur. Isınma kalitesi için ve ısınmanın daha sağlıklı hale getirmek için bu yöntemlerin kullanılması tavsiye edilir. Böylelikle ısınma daha kolay gerçekleşecek ve yakıt maliyetleri azalacaktır.

 • İlk olarak yapmanız gereken elektrik süpürgesiyle peteğin arkasında kalan kir ve tozlar çekilmelidir.
 • Genellikle oklava kullanılarak ki siz bir sopa da kullanabilirsiniz, etrafına bez sarılıp peteklerin arası temizlenir.
 • Sonra bildiğimiz nemli temizlik bezi ile de peteğin dış yüzeyi güzelce silinmelidir.
 • Genellikle ihmal edilen fakat bir o kadar önemli olan işlem ise nemli bez ile temizlenen peteklerin kurulanmasıdır. Kurulanmayan petekler zamanla küflenebilir.

 

Petek Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli

 

Düzenli ev temizliğinin yanında petek temizliği ve kombi bakımı  de oldukça önemlidir. Zaman geçtikçe kullanılan tarağın verimi düşmeye başladı. Bunu önlemek için peteğinin içi düzenli olarak temizlenmelidir. Gerekirse peteği temizliğinin her iki yılda bir yapılması gerekir. Herhangi bir firma ile peteği temizleme anlaşmasına varmak faydalı olacaktır. Bununla birlikte, herhangi bir şirkete katılmazlarsa, insanlar kendi başlarına da peteği temizleyebilirler.

 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Kombiyi kapattıktan sonra petek temizliği ve kombi bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap arayanlar için izlenecek doğru adımları sıralayalım:

 • Kombideki su balkon veya banyo vanasından tahliye edilir.
 • Kazan sıcak su giriş panelindeki filtreyi çıkarınız ve ağartıcı içeren bir kapta saklayınız.
 • Petekleri çıkarmak için vanayı çıkarın ve petek banyosuna geçin.
 • Petek yapısına basınçlı su hortum yardımıyla enjekte edilerek temizleme işlemine başlanır. Bu işlem, su kirli durumdan berraklığa gidene kadar devam eder.
 • Diğer taraklar için aynı işlemi uygulayın.
 • Sonra tarağı yerine koyun.
 • Filtreyi yerine yerleştirdikten sonra, tarağa bir önceki seviyeye gelene kadar su pompalayın.
 • Petek şekilli tahliye vanasını kapattıktan sonra havayı boşaltın.
 • Bu işlemin sırası çok önemlidir. Aksi takdirde kombi arızası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Peteklerin Suyunu Tamamen Boşaltma Yöntemi

 

Kombi bakımı oldukça önemli bir konu olmakla beraber suyunu boşaltmayı ihmal etmemelisiniz. Tamamen boşalttığınızdan emin olmak içinse detaylı bir şekilde boşaltma işleminden bahsedelim. Kombiyi suyla doldurmak için mavi aparat (kombinin hemen altında bulunan aparat) kullanıldığında basınç göstergesinin tekrar dolmaya başlayacağını göreceksiniz. Tekrar banyo peteğine gidin, önceden yerleştirilmiş kâseyi temizleyin, kirli suyu boşaltın ve yerine koyun. Aynı zamanda, suyun peteğinizden akmaya devam edeceğinden emin olabilirsiniz. Su petekten dışarı aktığında bir parmağınızla açık alanı 4-5 saniye kadar kapatın, ardından peteğine baskı uygulayıp parmaklarınızı çekerek suyun diğer petekleri temizlemesini bekleyin. Su biraz tazyikli fışkıracaktır, bundan endişelenmenize gerek yok.  Bu durum kombi bakımı sırasında gerçekleşen sıradan bir olaydır.

Kombi petek temizliği işlemi sırasında artık temiz suyun akmaya başladığını gördüğünüzde parmaklarınızı bastırmayı bırakabilirsiniz. Ardından, çıkarılan peteği contasını yerine monte etmek için bir boru anahtarı kullanın. Kurulum işlemini doğru bir şekilde gerçekleştirin ve su sızmamasına dikkat edin. Bir su sızıntısı meydana gelirse, kazanın basınç ayarı düşürülür ve ev ısınmaz.

 

Peteklerin ve Kombinin Havası Nasıl Alınır?

 

Son olarak, kombi petek temizliği için, peteğin içindeki havayı odaya getirmek için bir kontrol kalemi veya hava alma anahtarı kullanarak peteklerin havası alınarak işlemi sonlandırabiliriz. Bu işlemleri yaptıktan sonra evinizdeki ısının kombiyi aynı derecede yakmanıza rağmen ne kadar fark ettiğini gözlemleyebileceksiniz.

 

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

 

Petek temizleme yöntemlerinin size birçok faydası vardır ve en önemli faydalarından biri bütçe dostu olmasıdır. Petek temizliğine verilen önem ile daha verimli ısınmakla beraber doğalgaz faturasının da daha az geleceğine garanti gözüyle bakabilirsiniz. Eğer eviniz eski ve ısınma sorunu varsa doğalgaz faturaları oldukça yüksek gelebiliyor. Bu soruna çözüm arayanların ihmal ettiği petek temizliği, verimliliğine ve faturalarda yarattığı değişikliğe bakılarak asla ihmal edilmemesi gereken bir konu olduğunu gösteriyor.

 

Kullanıcılar Bunu da Sordu;
 • Kombi ve petek temizliği ne kadar?
 • Kombi bakımı ve petek temizliği nasıl yapılır?
 • Evde doğalgaz peteği nasıl temizlenir?
 • Kombi bakımı nasıl yapılır?
 • Kombi petek temizliği nasıl yapılır?
 • Evde petek temizliği
 • Kombi ve petek temizliği fiyatları
 • Kalorifer petek temizliği

 

Call Now ButtonTıkla Ara: 0532 513 04 70